Jihočeská psí akademie

Toto forum slouží jako online seminář formou sdílení online videokurzů

PříjemPříjem  CalendarCalendar  FAQFAQ  HledatHledat  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

Share | 

Lekce 8

Goto down 
AutorZpráva
Admin
Admin

PříspěvekPředmět: Lekce 8   Tue Mar 28, 2017 10:03 am

Lekce 8
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://jcpa.forumczech.com
Admin
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Lekce 8   Tue Mar 28, 2017 10:20 am

LEKCE 8: hají na předmět, osmička, slalom mezi nohama

1. Hají na předmět
Z předchozích lekcí by Vaši pejsci již měli umět "hají" vleže na zemi. Tento tríček je menší obměnou, avšak možná Vás překvapí, že pro někoho není zase až tak jednoduchý :-) Cílem bude, aby Váš pes dokázal "hajnout" na různé předměty a to ve stoje a v sedě. Trik není zaměřen na koordinaci, i když do jisté míry možná také, ale spíše na rozvíjení dalších dovedností Vašeho psa.

2. Slalom mezi nohama
Tento trik je perfektní koordinační prvek a také ideální trik na rozehřátí Vašeho psa před výkonem :-) Zvláště pro velká plemena je to opravdu nelehký úkol. Má několik různých variant provedení, my začneme tou nejjednodušíí a tou je slalom mezi nohama dopředu při pohybu psovoda vpřed.

3. Osmička
Další trik zaměřený čistě na koordinaci a mrštnost v pohybu psa. Opět čím větší pejsek, tím obtížnější to je :-) Pes ma za úkol proplétat se ve směru opisování osmičky mazi Vašima nohama při Vašem klidném postoji. Tento trik stejně jako slalom je perfektní využívat jako aktivní strečink před výkonem.

ÚKOLY:
1. Hají na předmět
- můžete začít několik způsoby, mě se nejlépe osvědčilo vzít předmět a dát ho blízko k zemi (nebo klidně přímo na zem) a odměnit psovi párkrát hají, které už jakoby zná, jen s tím, že lehá na předmět - pokud jde toto bez problémů, začněte předmět dávat dál a dál od země (výš a výš) a odměňujte psa premiemi, poku se snaží dávat hlavu k předmětu a nelehat

2. Slalom mezi nohama
- učím pomocí NT - začnu tak, že si dám psa na levou stranu těla a velkým krokem vykročím pravou nohou, pod ní dám dlaň na NT - odměním NT, když je pes schopný za rukou popojít až pode mě, zóna odměn se přesune je špičce pravé nohy - stejným způsobem učím i druhý krok, jen zrcadlově převráceně - podle toho, jak pes chápe, postupně odstraňuji dlaň s NT a navazuji kroky za sebe, pak je důležité dělat nepravidelný rozvrh odměn, pes tedy nikdy neví po kolikátém kroku přijde odměna

3. Osmička
- učím také pomocí NT - začnu tak, že si dám psa před sebe, rozkročím nohy a přenesu lehce váhu těla na pravou nohu, za ní dám dlaň na NT - odměním NT, když je pes schopný za rukou popojít až vedle nohy napravo, zóna odměn se přesune pode mě zepředu doprostřed rozkročených nohou - stejným způsobem učím i druhý krok, jen zrcadlově převráceně - podle toho, jak pes chápe, postupně odstraňuji dlaň s NT a navazuji oblouky za sebe, pak je důležité dělat nepravidelný rozvrh odměn, pes tedy nikdy neví po kolikátém obloučku přijde odměna

Návrat nahoru Goto down
Tereh

PříspěvekPředmět: Re: Lekce 8   Wed Apr 05, 2017 12:53 pm

Ahoj, mám dotaz k "hají" pro klasický na zemi mám povel "down" a asi nechci, aby ho měl spojenej s něčím jiným, prostě za všech okolností chceme mít "down" jen lehnutí na zem (ne že by mu to nějak extra šlo Very Happy) pro hají na předmět můžu teda našejpovat novej povel (položení hlavy na cokoli) třeba "hají"?? (ještě měl "mimi" pro položení hlavy na těhu břicho, ale to teď nemám Very Happy)
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Admin
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Lekce 8   Wed Apr 05, 2017 8:40 pm

Tereh napsal:
Ahoj, mám dotaz k "hají" pro klasický na zemi mám povel "down" a asi nechci, aby ho měl spojenej s něčím jiným, prostě za všech okolností chceme mít "down" jen lehnutí na zem (ne že by mu to nějak extra šlo Very Happy) pro hají na předmět můžu teda našejpovat novej povel (položení hlavy na cokoli) třeba "hají"?? (ještě měl "mimi" pro položení hlavy na těhu břicho, ale to teď nemám Very Happy)

Terez, určo klidně nový povel, který, jak píšeš, bude znamenat "polož hlavu na něco", takže buď to "mimi" anebo zcela nový povel, třeba "hají" nebo "hlava" apod. :-)
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Lekce 8   

Návrat nahoru Goto down

Lekce 8
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Jihočeská psí akademie :: Triky, hry a shaping :: Lekce 8-
Přejdi na: